sprzedaż mieszkań bielsko

Jeśli zastanawiasz się, jak sprzedać zadłużone mieszkanie spółdzielcze i jeszcze na tym zyskać - skup nieruchomości w Bielsku-Białej jest odpowiedzią, którą szukasz. Bez względu na to, czy problem dotyczy zaległych zobowiązań finansowych względem spółdzielni z ramienia właściciela lokalu, czy też mowa o mieszkaniu zagrożonym egzekucją komorniczą - jest rozwiązanie, a w tym poradniku chcemy na nie rzucić więcej światła. 

 

Zacznijmy jednak od podstaw - definiując status samego mieszkania spółdzielczego. W ten sposób łatwiej można zrozumieć sposób działania związany ze sprzedażą takiej specyficznej nieruchomości.

Mieszkanie spółdzielcze - co to jest?

Główna różnica między mieszkaniem spółdzielczym a zwykłym lokalem własnościowym sprowadza się do stanu prawnego tej nieruchomości. Najbardziej istotne fakty związane z mieszkaniem spółdzielczym są następujące:

 

  • właściciel nie posiada prawa własności do budynku, w którym mieszkanie jest zlokalizowane,
  • właściciel nie ma prawa własności do gruntu, na którym stoi budynek.

 

W przypadku lokum będącym mieszkaniem spółdzielczym nie ma również konieczności zakładania księgi wieczystej. Zdarza się jednak, że jest ona założona w momencie gdy właściciel mieszkania chce uzyskać kredyt hipoteczny zabezpieczony właśnie tym mieszkaniem. 

 

Między lokalem własnościowym a mieszkaniem spółdzielczym nie ma natomiast różnicy w zakresie ich dysponowania. W jednym i drugim przypadku jako właściciel takiej nieruchomości możesz zgodnie z własnymi potrzebami sprzedać ją, wynajmować, zapisać w spadku, czy podarować w formie darowizny. Zresztą sprzedaż mieszkań Bielsko-Biała o charakterze spółdzielczym to dość powszechne zjawisko.

 

Z drugiej strony, możliwe jest zadłużenie mieszkania spółdzielczego, w równym stopniu co lokali własnościowych na zwykłych warunkach. Przy czym tutaj warto zwrócić uwagę na specyficzny rodzaj zadłużenia, jakim jest zaleganie ze spłatami do spółdzielni. Czasem zdarza się, że to zadłużenie jest przenoszone na nowego właściciela mieszkania po jego sprzedaży.

 

Na czym polega problem ze sprzedażą zadłużonego mieszkania spółdzielczego?

Zobowiązania finansowe, jakimi jest obciążone zadłużone mieszkanie spółdzielcze w Bielsku nie dodaje mu atrakcyjności na rynku nieruchomości. Spłata tych zobowiązań nie zachęca żadnego rozsądnego kupującego do podjęcia decyzji o zakupie. Jedynym wyjątkiem jest skup nieruchomości, działający również jako skup mieszkań spółdzielczych w Bielsku-Białej, także tych zadłużonych. Dlatego sprzedając mieszkanie zadłużone spółdzielcze prywatnie, bądź z pomocą agenta nieruchomości często musisz starać się o specjalne zaświadczenie od spółdzielni, które będzie potwierdzało brak obciążeń finansowych dla danego lokum. Oczywiście w przypadku, gdy mieszkanie jest zadłużone - na takie zaświadczenie nie ma co liczyć. 

 

Nierzadko pojawia się też potrzeba udowodnienia, że mieszkanie nie jest obciążone hipoteką. Wnioski nasuwają się same: samodzielna sprzedaż mieszkania spółdzielczego z zadłużeniem jest bardzo trudna, o ile w ogóle możliwa. Tym bardziej, jeśli liczysz na uczciwe pieniądze.

Sprzedaj mieszkanie spółdzielcze do skupu nieruchomości w Bielsku-Białej - możesz tylko zyskać!

Tak - możesz sprzedać nawet zadłużone mieszkanie spółdzielcze z zyskiem i na własnych warunkach. Sęk w tym, by wiedzieć komu i w jaki sposób. Skup mieszkań Bielsko daje Ci taką możliwość, a cała transakcja będzie szybka, sprawna i maksymalnie wygodna dla Ciebie. Zwłaszcza, jeśli do współpracy zaprosisz tak profesjonalny skup nieruchomości, jak nasz. 

 

Jest jednak kilka istotnych faktów, o których warto wiedzieć przed wejściem w taką formę umowy. Przede wszystkim treść aktu notarialnego musi być nieco inna niż w przypadku skupu/sprzedaży mieszkania nieobciążonego długiem. Musi się znaleźć tam informacja na tema uregulowania wszelkich zobowiązań finansowych z ramienia skupu. Dopiero po wyrównaniu tych rachunków, pozostała suma ze sprzedaży mieszkania może trafić na Twoje konto - przelewem, bądź być przekazana do ręki w formie gotówki.

Sprzedaż mieszkania spółdzielczego Bielsko-Biała - jakie problemy nie stanowią dla nas problemu?

  • lokal zagrożony zajęciem komorniczym,
  • nieruchomość obciążona hipoteką,
  • mieszkanie zadłużone w spółdzielni.

 

Posiadamy wiedzę, doświadczenie i sprawdzone rozwiązania, które sprawiają, że sprzedaż mieszkania spółdzielczego z ww. problemami nie tylko jest możliwa, ale też staje się szybką transakcją, z zyskiem dla Ciebie. 

 

Szybka wycena i realizacja transakcji oraz przekazanie pozostałej ze sprzedaży gotówki od razu po podpisaniu umowy notarialnej - to znak rozpoznawczy naszego skupu, a równocześnie argumenty, które zachęcą Cię do takiego działania. Jeśli więc chcesz sprzedać zadłużone mieszkanie spółdzielcze, ale nie wiedziałeś jak się za to zabrać - nie ma lepszego wyjścia niż skontaktować się z nami i pozbyć się kłopotu, równocześnie przekuwając go w korzyść. Czekamy na e-maila, bądź telefon i zajmiemy się tym zadaniem kompleksowo.Powered by: cdx.pl