skup nieruchomości Śląsk

Sprzedaż mieszkania z lokatorem jest możliwa i taki typ transakcji jest coraz częściej spotykany w dobie wzrostu nieruchomości inwestycyjnych. Sęk w tym, by znaleźć kupca zainteresowanego taką formą zakupu, co mogłoby się wydawać największym wyzwaniem. Czytaj dalej, a lepiej zrozumiesz temat i dowiesz się, czy skup nieruchomości na Śląsku jest otwarty na klientów z takimi propozycjami.

 

Czy sprzedaż mieszkania z lokatorem na Śląsku jest opłacalna?

 

Zanim jednak odpowiemy na pytanie, do kogo kierować swoją ofertę - warto się zastanowić, czy staranie się o zamknięcie takiej transakcji w ogóle ma sens z finansowego punktu widzenia. W końcu nie ma takiego właściciela nieruchomości, który nie liczyłby na możliwie jak najwyższą kwotę w zamian za dane lokum. Rynek wtórny na Śląsku jest otwarty na mieszkania z lokatorami, choć sprawa komplikuje się, jeśli mieszkająca osoba jest w danym miejscu zameldowana. 

 

Nic więc dziwnego, że osoby chcące kupić mieszkanie na Śląsku wolą omijać takie problemowe nieruchomości - szukając tych z klarowną i nieskompliwaną sytuacja prawną. Omijają zwykle mieszkania obciążone w jakikolwiek sposób, w tym poprzez obciążenie obecnością lokatora. 

 

Ważne! Nie wolno ukrywać przed potencjalnymi nabywcami faktycznego stanu prawnego oferowanej nieruchomości, licząc na szybszą i łatwiejszą sprzedaż. 

 

Mimo tych utrudnień, nie należy rezygnować ze sprzedaży mieszkania z lokatorem na Śląsku, jeśli to właśnie jest Ci potrzebne w danym momencie. Mimo tego, że kupujący będą starać się nabyć nieruchomość z lokatorem w bardziej (dla nich) okazyjnej cenie - jest kilka rozwiązań, które możesz zastosować, aby całe przedsięwzięcie było finalnie dla Ciebie opłacalne i możliwie jak najmniej pracochłonne.

 

Czy możesz pozbyć się lokatora z mieszkania przed sprzedażą?

 

Możesz, a nawet powinieneś - co znacznie ułatwi cały proces. Zawarcie porozumienia z lokatorem jest najlepszym sposobem osiągnięcia  tego celu, choć jak wiadomo - często niewykonalnym ad hoc. To działanie jest wskazane tym bardziej, gdy najemca nie płaci czynszu, bądź w jakikolwiek inny sposób stał się uciążliwym lokatorem. Jeśli zawarcie pokojowego porozumienia stanie się niemożliwe - być może konieczne będzie wejście na drogę sądową. Pamiętaj jednak, że może to trwać bardzo długo i niekoniecznie kończąc się zadowalającym dla Ciebie orzeczeniem sądu.

 

Kiedy sprawa pozbycia się lokatora z mieszkania na drodze sądowej trwa najdłużej?

 

  • wszystkie wymagania i obowiązki są prawidłowo spełniane przez najemcę (np. terminowość w opłacaniu czynszu).
  • warunki najmu nie zostały w żaden sposób naruszone. 

 

Szczególną sytuacją jest również tzw. “dożywotka”, która daje prawo lokatorowi do zajmowania mieszkania do końca jego życia. Choć takie mieszkanie również może zostać sprzedane, to nawet jeśli znajdzie się ktoś chętny na podjęcie takiej inwestycji - zwykle oferuje bardzo zaniżoną kwotę w stosunku do faktycznej wartości mieszkania.

 

Sprzedaż mieszkania z lokatorem - co możesz zrobić, aby się udało?

 

W porównaniu do sprzedaży nieruchomości o jasnej sytuacji prawnej, mieszkanie z lokatorem generuje długotrwały proces. Musisz być jednak przygotowany na otwartość względem ceny - są na rynku wtórnym inwestorzy, którzy skupują takie mieszkania, jednak w zamian za przejęcie kłopotów związanych z obecnością lokatora - liczą na atrakcyjną cenę. Koniec końców wynik finalny transakcji będzie sprowadzać się do tego, jak bardzo zależy Ci na czasie, a jak bardzo na uzyskaniu możliwie jak najwyższej kwoty. 

 

Jeśli lokator mieszkania nie sprawia problemów i terminowo płaci czynsz - podkreśl to podczas negocjacji, gdyż to może pozytywnie wpłynąć na wysokość kwoty, którą ostatecznie uzyskasz za sprzedaż mieszkania z lokatorem na Śląsku. Z drugiej strony, jeśli mowa o problematycznym najemcy, który zalega z płatnościami, dodatkowo unikając kontaktu, czy to telefonicznego, czy osobistego - może to skutecznie odstraszać potencjalnych nabywców. W takim przypadku wszczęcie postępowania postępowego zdaje się być jedną z opcji do rozważenia w pierwszej kolejności, zwłaszcza gdy osobami zamieszkałymi w nieruchomości jest matka z co najmniej jednym dzieckiem. Musisz wtedy pamiętać, że te osoby są otoczone od 1 listopada do 31 marca okresem ochronnym.

 

Skup nieruchomości na Śląsku - skontaktuj się z nami

 

Jako doświadczony i profesjonalny skup mieszkań na Śląsku i w okolicach nie boimy się wyzwań związanych z  trudnymi nieruchomości, ale jak wiadomo - każda sytuacja jest inna. Dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu, celem omówienia szczegółów konkretnego przypadku. Po zapoznaniu się z detalami - w krótkim czasie nasz skup nieruchomości Śląsk zdecyduje, co może dla Ciebie zrobić, jak pomóc, czy też jaką kwotę zaproponować. 

 

Nie musisz więc rezygnować z szansy na uzyskanie środków ze sprzedaży nieruchomości na Śląsku, w której mieszka lokator, a równocześnie której jesteś właścicielem. Nasz zespół wspierany jest merytoryczną wiedzą prawników i na pewno znajdziemy wspólnie dogodne dla Ciebie rozwiązanie.

Powered by: cdx.pl