skup mieszkań Tychy

Sprzedaż mieszkania bez pośredników jest możliwa i może przybrać różne formy. Samodzielne prowadzenie takiego procesu zawsze jest pracochłonne i czasochłonne, ale z drugiej strony wiele osób decyduje się na sprzedaż nieruchomości bez pośredników z prostego powodu: chcąc zaoszczędzić. Są również inne sposoby pozbycia się nieruchomości w Tychach za gotówkę, którym również przyjrzymy się na łamach dzisiejszego poradnika.

 

Jeśli zależy Ci na sprzedaży mieszkania w Tychach i zastanawiasz się, jak to zrobić w najbardziej dopasowany do własnych preferencji sposób - czytaj dalej.

 

Dlaczego warto sprzedać mieszkanie bez pośrednika?

 

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, sprzedaż mieszkania czy to w Tychach, czy w jakiejkolwiek śląskiej miejscowości opłaca się głównie ze względu na oszczędności, jakie ze sobą niesie. Załóżmy, że agencja nieruchomości z którą przeprowadziłeś już wstępne rozmowy proponuje 6 procent prowizji za pomoc w sprzedaży mieszkania. Rachunek jest prosty - jeśli końcowa suma za Twoje mieszkanie wyniesie 300 000 zł, to 18 000 zł należeć się będzie agencji. Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli nieruchomości szuka sposobu na alternatywną sprzedaż swojej własności, niejednokrotnie decydując się na samodzielne, żmudne i stresujące prowadzenie procedury sprzedaży. 

 

Czy zawsze warto decydować się na sprzedaż nieruchomości bez pośrednika? 

 

Uczciwie należy podkreślić, że samodzielna sprzedaż nieruchomości nie jest łatwym zadaniem - tym bardziej, gdy nie posiada się wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Wszystko, czym zajmować miałby się pośrednik w handlem nieruchomościami spadnie na Twoje barki - od przygotowania mieszkania do sprzedaży, po negocjacje z zainteresowanymi osobami. Ogrom pracy i ilość czasu, jaką to pochłania można spokojnie przyrównać do dodatkowego zajęcia co najmniej na pół etatu. Warto również podkreślić, że poza wyżej wymienionymi obowiązkami, czeka Cię cały szereg wszelkich formalności do zorganizowania - prawnych i finansowych. Często ten aspekt procedury sprzedaży generuje dodatkowe koszty związane z koniecznością skorzystania z usług prawnika. 

 

Pocieszające jest to, że sieć internetowa posiada ogrom zasobów, które ułatwiają krok po kroku prowadzić procedurę sprzedaży do szczęśliwego finału, jednak dla wielu osób jest to i tak zbyt pracochłonnym i czasochłonnym zadaniem, przez co finalnie i tak decydują się zwrócić do agencji - pośrednika. Jeśli jednak powyższe czynniki nie zniechęciły Cię i chcesz mimo wszystko podjąć się próby samodzielnej sprzedaży mieszkania - jako doświadczony skup nieruchomości w Tychach możemy się podzielić z Tobą kilkoma wskazówkami, które mogą okazać się bardzo pomocne w tym procesie.

 

Zadbaj o ustalenie realistycznej ceny

 

To oczywiste, że każdy z nas chce uzyskać jak najwięcej gotówki za swoją nieruchomość. Trzeba jednak liczyć się z realiami aktualnego rynku nieruchomości. Aby to zrobić rozważnie - koniecznie odsuń wszelkie związane z nieruchomością emocje na bok i ustal cenę opierając się o twarde dane. Jeśli nie podejdziesz do tego w ten sposób popełnisz błąd już na samym początku procedury - ustalając cenę, którą nikt nie będzie zainteresowany i tym samym wydłużając całą procedurę sprzedaży. Im dłużej nieruchomość na rynku, tym mniej atrakcyjna w oczach potencjalnych kupców.

 

Nie zapomnij o reklamie

 

Dzisiaj reklama online to podstawa, również jeśli chodzi o lokalny rynek nieruchomości. Oczywiście nie zaszkodzi umieścić ogłoszenia z ofertą w tradycyjnych miejscach dla tego typu informacji, jak klatka schodowa, czy osiedlowa tablica z ogłoszeniami - jednak takie działania zawsze muszą stanowić jedynie jeden z elementów składowych całej strategii reklamowej dla Twojego działania związanego ze sprzedażą mieszkania.

 

Opisz nieruchomość w Tychach tak dokładnie, jak to tylko możliwe - nie pomijaj żadnych ważnych szczegółów!

 

Zdjęcia z zewnątrz i na zewnątrz oraz pełna lista szczegółów technicznych dotyczących domu to konieczność dla każdego mieszkania wystawionego na sprzedaż. Dbając o to już na początku swoich starań związanych z samodzielną sprzedażą - możesz sobie oszczędzić dużo pytań (i czasu!) od kupujących, którzy będą mieć wszystkie istotne dla nich dane podane na tacy.

 

Uzbrój się w cierpliwość

 

Ostatnia, ale być może najważniejsza wskazówka odnosi się do tego, by jeszcze przed rozpoczęciem samodzielnej sprzedaży mieszkania w Tychach mieć świadomość, że nie jest to ani łatwy, ani tym bardziej szybki proces. Nie czuj się więc rozgoryczony, gdy po pierwszych kilku dniach od zamieszczenia oferty odzew ze strony potencjalnych kupujących będzie znikomy. Zamiast tego upewnij się, że cena wywoławcza, którą ustaliłeś jest odpowiednia, a umieszczane materiały marketingowe dotyczące nieruchomości są kompletne i nie odstają na tle innych ofert widocznych na lokalnym rynku.

 

Chcesz sprzedać mieszkanie jeszcze łatwiej? Skup nieruchomości - Tychy, cały Śląsk i Małopolska zaprasza do kontaktu. 

Powered by: cdx.pl