skup mieszkań Katowice

Dzisiejszy rynek nieruchomości w każdym zakątku Polski to wysoka dynamika zmian, które są wynikiem kumulacji wielu czynników - z wysoką inflacją na czele. Ceny mieszkań 2023 w Katowicach, jak i na całym Śląsku są tego odbiciem. Coraz więcej Polaków zmaga się z trudną sytuacją finansową, a zakup nieruchomości w wielu przypadkach spadł na liście priorytetów do realizacji w bliżej nieokreślonej przyszłości. Z nadzieją wyglądamy więc dalszego ciągu 2023 roku - i tego co będzie się działo na rynku nieruchomości w nadchodzących miesiącach.

 

Prognozy rynku mieszkaniowego na Śląsku - czy marzenie o własnym M ma szansę się spełnić?

 

Stale rosnące koszty życia, jakie są elementem dzisiejszej rzeczywistości przeciętnego Polaka zdają się oddalać marzenia o własnym mieszkaniu o kolejne miesiące, a nawet lata. Od rosnących cen paliwa, mediów, po najpotrzebniejsze produkty i artykuły spożywcze zdają się nie napawać optymizmem wobec realizacji zakupu mieszkania Katowice.

 

Czy możemy liczyć na to, że do końca 2023 roku rynek nieruchomości się ustabilizuje? Aby spróbować odpowiedzieć na to newralgiczne pytanie - konieczne jest spojrzenie na dzisiejszy rynek nieruchomości Śląsk bez jakichkolwiek fantazji. Tylko czyste fakty mogą wskazać prognozy o możliwie jak najwyższym stopniu prawdopodobieństwa. Te fakty pokazują czarno na białym, że ceny za każdy metr kwadratowy mieszkania są cały czas wysokie i równocześnie nic nie wskazuje na to, by mogło się to zmienić w najbliższej przyszłości. 

 

Jako skup nieruchomości Katowice na bieżąco monitorujemy sytuację i analizujemy rynek tak, by móc naszym klientom zaoferować możliwie jak najlepszą ofertę. Budujące jest to, że zdaniem wielu ekspertów rynek nieruchomości 2023 ma szansę się ustabilizować jeszcze w tym roku, choć takiego stanu rzeczy najwcześniej możemy się spodziewać pod koniec trzeciego kwartału, a najpewniej w ostatnich miesiącach roku. Oczywiście spadek cen nie pojawi się od razu, w opozycji do tego, że wzrost cen za nieruchomości były widoczne od razu, w przypadku zmniejszenia kwot, które przychodzi płacić za mieszkania w Katowicach, jak i na całym Śląsku - proces ten jest znacznie wolniejszy.

 

Zdolność kredytowa a zakup mieszkania w Katowicach

 

Analizując temat prognoz dla rynku nieruchomości na Śląsku, warto również zwrócić uwagę na problem związany z dostępnością kredytów. Nawet jeśli pojawiają się osoby chętne na zakup mieszkania Katowice - często muszą liczyć się z odmową ze strony banku. Trudności z tym związane również przekładają się na fakt częstej rezygnacji z kupna.

 

Potencjalni kupujący mają też świadomośc wysokich cen kredytów, jakie są obecnie oferowane przez banki. Dlatego nawet jeśli uda się im wstępnie uzyskać zgodę na udzielenie tego kredytu - sami decydują zaniechać decyzji z uwagi na niekorzystne warunki finansowe, jakie są im proponowane. 

 

To wszystko z drugiej strony otwiera możliwości dla firm takich jak nasza - skup nieruchomości Katowice i inne, które posiadając wysoką płynność finansową mogą zaoferować sprzedającym mieszkania i inne nieruchomości interesującą cenę i gotówkę od razu po podpisaniu umowy sprzedaży.

 

Prognozy są bardziej optymistyczne dla osób, które zamiast kupować mieszkanie, decydują się aby zbudować dom. Tutaj prognozy 2023 zdają się być bardziej stabilne, a w związku z tym można na Śląsku zauważyć wzrost zainteresowania działkami. Skup domów z rynku wtórnego również zdaje się cieszyć większym zainteresowaniem niż skup mieszkań Katowice - opłacalne zdaje się być w dzisiejszych czasach remontowanie domu w większym stopniu niż zakup mieszkania na Śląsku. 

 

Śląski rynek wtórny - nieruchomości 2023

 

Jeszcze kilka lat temu kredyty na realizację swoich marzeń o własnym kącie były dużo bardziej przystępne i zachęcające, niż to co ma miejsce aktualnie. Każdy, kto zwlekał z zakupem działki i budową domu z pewnością żałuje, że nie podjął takiej decyzji przed 2020 rokiem, kiedy to ceny nieruchomości na Śląsku, jak również same materiały budowlane były w o wiele bardziej korzystnych cenach niż ma to miejsce dzisiaj.

 

Również na Śląsku można zauważyć wzrost sprzedaży mieszkań, chęcią zdobycia gotówki na budowę domu. Jednak, jak wspomniano wcześniej - chętnych do zakupu jest mniej niż ofert mieszkań. Ciężko jest znaleźć nabywcę, który może zaoferować cenę zadowalającą dla sprzedającego, a nawet jeśli uda mu się uzyskać kredyt - wysokie oprocentowanie powoduje, że nie decyduje się na takie zobowiązanie. 

 

Jeśli należysz do osób, które pojawiają się na śląskim rynku wtórnym z ofertą sprzedaży mieszkania w Katowicach, lub okolicach - nasz skup nieruchomości działający na tym obszarze może być sposobem na szybką i korzystną transakcję i przybliżenie Cię do realizacji marzenia o budowie domu, z pomocą pozyskanej w ten sposób gotówki. Zachęcamy więc do kontaktu z naszym biurem, z chęcią zapoznamy Cię ze szczegółami i odpowiemy szczegółowo na wszystkie pytania, jakie tylko mogą pojawić się po drodze.Powered by: cdx.pl